KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Torrnålsgravyr 11965369
nr 1196 5369
Börje Sandelin
(1926-1970), Sverige
Torrnålsgravyr, "Nattvandrare". Ej signerad, signerad BS i plåten, 21x11,5 cm
Börje Sandelin, svensk målare och grafiker född 1926, död 1970.
Utrop:
500 kr
Såld:
1.000 kr
måndag 13 augusti 2018
kl 19:29:52
500 kr
700 kr
800 kr (Budbetjänt)
900 kr
Börje Sandelin
Läs mer om Börje Sandelin